Òrgans

Composició actual de la Delegación española en la Asamblea Parlamentaria del Consejo de Europa

XIV Legislatura (2019-Actualidad)

Data de Constitució: 13/02/2020

Llistat d`òrgans
Data Alta
Presidente
Gutiérrez Limones, Antonio (SGPS) 13/02/2020
Vicepresidente Primero
Hispán Iglesias de Ussel, Pablo (GP) 07/06/2021
Vicepresidente Segundo
Gómez-Reino Varela, Antonio (GCUP-EC-GC) 13/02/2020
Miembros Titulares
Ahedo Ceza, Nerea (SGPV) 23/09/2020
Castel Fort, Laura (SGPERB) 13/02/2020
Espinosa de los Monteros de Simón, Iván (GVOX) 13/02/2020
Fernández Álvarez, María (SGPS) 18/09/2020
Gómez Hernández, Héctor (GS) 13/02/2020
Gutiérrez Prieto, Sergio (GS) 13/02/2020
Martínez Ferro, María Valentina (GP) 13/02/2020
Robles Orozco, Gonzalo Jesús (SGPP) 13/02/2020
Sumelzo Jordán, Susana (GS) 13/02/2020
Miembros Suplentes
Anguita Pérez, Omar (GS) 13/02/2020
Bustinduy Barrero, María Luisa (SGPS) 13/02/2020
Chinea Correa, Fabián (SGPIC) 17/05/2021
Giménez Giménez, Sara (GCs) 13/02/2020
Jiménez-Becerril Barrio, María Teresa (GP) 13/02/2020
Lamuà Estañol, Marc (GS) 13/02/2020
Leyte Coello, María Del Carmen (SGPP) 13/02/2020
Maroto Aranzábal, Javier Ignacio (SGPP) 26/02/2020
Miranda Martínez, Manuel (SGPS) 13/02/2020
Peña Camarero, Esther (GS) 13/02/2020
Prohens Rigo, Margarita (GP) 13/02/2020
Vidal Varela, Salvador (SGPS) 13/02/2020
Letrado
Miranda López, Luis Manuel